

RK 420 MXZ - Heavy Duty Drive Chain - 118 Links GB420MXZ-118
420 MXZ - Heavy Duty Drive Chain - 118 Links
Feature chromoly steel construction with seamless rollers and bushings, and oversized alloy pins for added strength, Chains include clip connecting link
Specs
| Riding Style | Off-Road |
| Maximum Engine Displacement (Offroad) | 150 cc |
| Tensile Strength | 5000 lb / 22.2 kN |
| Units | Each |
| Weight | 0,80 kg/100 Links |
| Chain Size | 420 |
| Chain Type | 420 MXZ |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 150 cc |
| Model | MXZ Series |
| Number of Links | 118 |
| Seal Type | Non-Seal |
| Color/Finish | Gold |
| Master Link Connector Type | Clip |
| Product Name | Drive Chain |
Original: $61.45
-65%$61.45
$21.51Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
420 MXZ - Heavy Duty Drive Chain - 118 Links
Feature chromoly steel construction with seamless rollers and bushings, and oversized alloy pins for added strength, Chains include clip connecting link
Specs
| Riding Style | Off-Road |
| Maximum Engine Displacement (Offroad) | 150 cc |
| Tensile Strength | 5000 lb / 22.2 kN |
| Units | Each |
| Weight | 0,80 kg/100 Links |
| Chain Size | 420 |
| Chain Type | 420 MXZ |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 150 cc |
| Model | MXZ Series |
| Number of Links | 118 |
| Seal Type | Non-Seal |
| Color/Finish | Gold |
| Master Link Connector Type | Clip |
| Product Name | Drive Chain |





















