
MEMPHIS SHADES Fats Windshield - 15" - Headlight - Solar MEM3529
Fats Windshield - 15" - Headlight - Solar
Feature traditional American styling, Made from Lucite® for excellent optics and durability, Windshield straps are available in polished stainless steel with CNC-machined billet aluminum fittings and stainless steel socket-head screws, No-Tool detachable Trigger-Lock mounting hardware must be ordered separately, Made in the U.S.A.
Specs
| Product Name | Windshield |
| Type | Cruiser |
| Style | Fat |
| Model | Memphis Fats |
| Color/Finish | Gray |
| Material | Lucite |
| Height | 15" |
| Width | 22" |
| Headlight Cutout Diameter | 9" |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
Original: $208.95
-65%$208.95
$73.13Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Fats Windshield - 15" - Headlight - Solar
Feature traditional American styling, Made from Lucite® for excellent optics and durability, Windshield straps are available in polished stainless steel with CNC-machined billet aluminum fittings and stainless steel socket-head screws, No-Tool detachable Trigger-Lock mounting hardware must be ordered separately, Made in the U.S.A.
Specs
| Product Name | Windshield |
| Type | Cruiser |
| Style | Fat |
| Model | Memphis Fats |
| Color/Finish | Gray |
| Material | Lucite |
| Height | 15" |
| Width | 22" |
| Headlight Cutout Diameter | 9" |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |













